חזון

"The earth has music for those who listen”
(shakesphere)

ה-Spring Journey הוא מסע של חיבור ואיחוד.
אנו יוצאים למסע מתוך כוונה להשיב את האיזון והחיבור בין האדם לאדמה, ובין האדם לבין עצמו.
המסע הוא קריאה לצאת מהמקום המוכר, מהעבודה ומשגרת החיים ולשוב לרגע אל הטבע, להתחבר אליו ואל האדמה עליה אנו חיים, ודרכה גם אל עצמנו.
לשהות ולהיות נוכחים בכאן ועכשיו ולצאת לרגע, או יותר, מהמירוץ.
באמצעות מסע בנופיה ובשביליה הקסומים של ארץ הצפון, הרחק מהכבישים הסואנים, מהעיר ומהגירויים האינסופיים המציפים לנו את התודעה,
באמצעות ההליכה והשהייה בטבע,
הצלילים, המנגינה והנגינה,
האתגר והאהבה,
נמצא שקט, אמת ופשטות.

מי אנחנו ולמה אנחנו פה?

שי צפוני

אני כל כך שמח להיות חלק מפרויקט עוצמתי, מחבר, ופשוט שכזה..
שמי שי, בן 37 (וואו!)
רוח הנדודים הולכת איתי כבר שנים רבות, לקחתי אותה איתי אל כל יבשת, ים ונהר בהם ביקרתי. אני מרגיש שההליכה והשהיה בטבע היא ריפוי בלתי נדלה לגוף ולנפש. מסע שכזה טומן בחובו פוטנציאל לשינוי אמיתי ומהותי בחיים. ההליכה בעקבות זרימתם של המים מייצרת זרימה פנימית, חיוניות, חיבור וצחוק. מאז ומתמיד הטבע הרגיע אותי והכניס בי תובנות והשראות חדשות. לכן אני שמח מאוד שזכיתי לקחת חלק במסע המאפשר לכל אדם לבוא כמו שהוא ולגלות, לאתגר, לאהוב ולפנק את עצמו בחוויה כה מיוחדת. הבריאה היא הבית , אנחנו הלב.
נתראה במסע. המון אהבה!

רותם כהן

בת 33, גרה כיום בקיבוץ שדה נחמיה וחיה בגליל העליון כבר מעל ל-10 שנים. הצפון מבחינתי הוא הבית, על כל המשתמע מכך – הקצב, האנשים והטבע.
אל הטבע אני יוצאת בכל הזדמנות. הטבע מבחינתי הוא אוויר לנשימה ולנשמה. טבילות במי הנחלים והמעיינות הן חלק בלתי נפרד מהיום-יום. המים מאפסים, מחדשים, מחיים ושוטפים את כל מה שצריך. אוהבת לחפש ולגלות מקומות חדשים ובתוליים ונרגשת מאוד לצאת לנחלים והמפלים שמתעוררים עם הגשמים.
המסע הזה הוא חלום שמתגשם והזדמנות להעביר הלאה את התחושות שהטבע מביא עימו. להיות נוכחים בכאן ועכשיו, הרחק מהמירוץ האינסופי, להתנקות מדיעות ומציפיות מבלבלות ולהתחבר ללב ולאדמה עליה אנו חיים.
בנוסף לספרינג ג'רני, מארגנת יחד עם טל שני מסעות מסביב לעולם, להימלאיה, בלקן, קווקז ועוד.

 

טל שני

בן 30, חי ונושם את הצפון כבר 7 שנים. כיום חי בקיבוץ כפר סאלד, ומנצל כל רגע ליציאה אל הטבע, לצלם ולנגן. חולשה גדולה לטרקים במקומות הרריים וירוקים מסביב לעולם. עם ניסיון בעבודה של כמה שנים בהדרכות טיולים ולוגיסטיקה. את הזמן הפנוי מקדיש לנגינה ולרכיבות אופניים בהרי הגולן.
במשך כמה שנים מתבשל לו בראש רעיון של לקחת קבוצה למסע ארוך בטבע, לגרום לאנשים להתחבר אל עצמם וכך גם אל הטבע. לגרום לאנשים להבין שיש גם אלטרנטיבה מהמירוץ של חיי היום-יום ועל ידי כך מושגת המטרה של חיזוק התדר החיובי והחושב מחוץ לקופסה. הייתה לי הזכות שהכרתי את רותם ושי שגם אצלם בראש התבשל רעיון דומה, וביחד החלטנו להרים את המסע.
בנוסף לספרינג ג'רני, מארגן יחד עם רותם כהן מסעות הרריים בעולם, הימלאיה, בלקן, קווקז ועוד.